Založ si blog

Volíme si správny SMER ?

Nie, nejdem propagovať našu koaličnú politickú stranu, ani jej oponentov. Témou je v súčasnosti zvyšujúci sa tlak na zmenu aktuálnej vlády, predčasné voľby. Kladiem čitateľom otázky (ak sa nejakí nájdu)

Vieme rozumne vyhodnotiť súčasnú situáciu, vo víre emócií a dez/informácií, aby sme dosiahli skutočnú zmenu?

Je opozičná alternatíva k súčasnému SMERU skutočne zmenou k prospechu väčšiny obyvateľstva? (zámerne píšem väčšiny).

Ak sme demokratická krajina, má právo protestujúci dav žiadať pád vlády zvolenej viac ako 10 násobkom tohto davu?

Môj názor na poslednú otázku je: Nie, protestujúci dav nemá právo to žiadať, má právo vysloviť svoj názor, to je rozdiel, na ktorý mnohí zabúdajú. Vláda, nielen koalícia a prezident je tu od toho, aby túto situáciu zvládli, ukľudnili a jednali v záujme väčšiny obyvateľstva a väčšinu určil právoplatný výsledok volieb. V uliciach rozhodne nebol dav, ktorý by predstavoval väčšinu, ale nepredstavoval ani rôznorodosť spoločnosti. Ak pán prezident a časť súčasnej opozície spochybňuje vôľu a názor voličov súčasnej koalície, aké morálne právo vôbec majú žiadať o hlasy voličov v nasledujúcich voľbách? Neprajem si žiť v rozvrátenej spoločnosti, prajem si s úsmevom sa pozerať, ako si susedia po voľbách podajú ruky a nie „pľuli“ po sebe, osočovali sa, ako naši predstavitelia. Prajem si žiť v spoločnosti ľudí, ktorí rešpektujú nielen pravidlá a zákony, ale aj pravidlá medziľudských vzťahov. Ak sme na to ako jednotlivci nedozreli, predčasné voľby by našu situáciu nevyriešili. Ako jednotlivec rešpektujem preto výsledky volieb a vyčkám. Verím, že sa ku mne niekoľko čitateľov pridá. Ktovie, možno sa do ďalších volieb niektorá zo strán vyprofiluje, alebo vznikne skutočná alternatíva, nielen ďalšia odnož pravo-ľavej chobotnice.

 

Pes ktorý šteká, (našťastie) nehryzie.

13.04.2018

Včera na detskom ihrisku so synom a manželkou mi ušli myšlienky na súčasnú vyostrenú situáciu v Sýrii a možný dopad - scenériu z filmu Terminator, viď link , bezmocný tichý krik miliónov viac »

Áno, na Slovensku je rasizmus.

29.03.2018

Nedávno mi kamarát ukázal reportáže, ktoré natáčala Markíza v jeho rodnom meste. Našiel som ich a pripájam ich. Odkaz a Odkaz Budem citovať: "Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i viac »

Slovensko sa pridáva k vyhosťovaniu diplomatov.

27.03.2018

Módna vlna vyhosťovania diplomatov prišla aj na Slovensko. V parlamente prerokovavajú v týchto okamihoch vyhostenie nemenovaného počtu americkych a čínskych diplomatov. Dôvodom je dokázaný viac »

Alexander Lukašenko

Lukašenko kritizuje Moskvu, jeho krajina sa k Rusku nikdy nepripojí, povedal

14.12.2018 21:24

"To sa nikdy nestane. Suverenita je pre nás posvätná vec," vyhlásil.

Izrael, Tel Aviv, protesty, žlté vesty

Stovky ľudí protestovali v Tel Avive v žltých vestách proti zvyšujúcim sa životným nákladom

14.12.2018 19:29

Demonštranti žiadali skoncovanie s monopolnými firmami.

hudajda, jemen, prístav

Saudská Arábia aj Irán privítali dohodu, ku ktorej dospeli obe strany v Jemene

14.12.2018 19:04

Dôjde k stiahnutiu jemenských vládnych síl, ako aj síl povstalcov z prístavného mesta Hudajda.

Gabriela Matečná

VIDEO Matečná: Zobudiť sa musia aj poľnohospodári

14.12.2018 18:00

Do poľnohospodárstva má pritiecť 110 miliónov eur. Mínus 1,4 miliardy eur v obchode s potravinami sa nedá zastaviť zo dňa na deň, tvrdí ministerka Matečná.

slobodanazoru

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 6847x
Priemerná čítanosť článkov: 1712x

Autor blogu

Kategórie