Založ si blog

Áno, na Slovensku je rasizmus.

Nedávno mi kamarát ukázal reportáže, ktoré natáčala Markíza v jeho rodnom meste. Našiel som ich a pripájam ich.

Odkaz a Odkaz

Budem citovať: „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach“ preto pri sledovaní odkazov, „nainštalujte do hlavy Photoshop“, ktorý vymaže pohlavie, rasu, farbu pleti všetkých dotyčných osôb v reportáži.

 

Teraz si zopakujme časť našej ústavy a zamyslime sa:

„Článok 12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné

(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.“

 

Ku bodu 1: Kto sa cítil vo videách slobodný? Cítili by ste sa v každej roli vo videu rovní? Kto pošľapával dôstojnosť ostatných (pľuvanie atď.)?

Ku bodu 2: Skutočne boli zaručené práva a slobody bez ohľadu na pohlavie, rasu a ostatné postavenia ? „Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.“ Kto bol „zvýhodnený“ a krádežou si prilepšil? Kto bol „znevýhodnený“, pri inventúre zistí chýbajúce vetrovky za tisíce EUR a premietne to do platov predavačiek?

 

„Článok 19

(1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena.

(2) Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života.“

 

Ku bodu 1: Opäť, bola zachovaná ľudská dôstojnosť všetkých osôb v reportáži?

Ku bodu 2: Každý má právo na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného a rodinného života, ale kto ochráni predavačky, ochrancov práva a majetku z radového obyvateľstva, aj z radov polície, keď očividne každý z nich mal strach? Prečo majú strach? Sú xenofóbi, alebo dobre poznajú, čoho je druhá strana schopná? Nezazlievam im to a chápem ich, sám mám rodinu.

 

Čo ste s tým ochotný urobiť, pán nový minister vnútra? Budeme môcť aj my, „väčšina“, niekedy brať našu ústavu ako skutočne právoplatný dokument a platný skutočne pre všetkých občanov SR? Skutočne chcete odstrániť rasizmus a nastoliť národné zmierenie? Ak nie, určite poznáte možno nie práve najvhodnejšie príslovie (preto ho berte z rezervou) „Radšej byť bohatý a zdravý, ako chudobný a chorý“. Ak sa bude z(ne)výhodňovanie ešte dramatizovať bez razantných zmien v jednaní na to spôsobilých, viac Slovákov sa bude prikláňať ku „Radšej neokradnutý a zdravý onálepkovaný rasista, ako ochudobnený a mŕtvy nemedializovaný humanista“.

 

V médiách povyšujeme výraz rasizmus nad morálku, etiku. Nie je to rasizmus a znevýhodňovanie hodnôt, ktoré zastáva väčšina obyvateľstva?

Pes ktorý šteká, (našťastie) nehryzie.

13.04.2018

Včera na detskom ihrisku so synom a manželkou mi ušli myšlienky na súčasnú vyostrenú situáciu v Sýrii a možný dopad - scenériu z filmu Terminator, viď link , bezmocný tichý krik miliónov viac »

Slovensko sa pridáva k vyhosťovaniu diplomatov.

27.03.2018

Módna vlna vyhosťovania diplomatov prišla aj na Slovensko. V parlamente prerokovavajú v týchto okamihoch vyhostenie nemenovaného počtu americkych a čínskych diplomatov. Dôvodom je dokázaný viac »

Volíme si správny SMER ?

27.03.2018

Nie, nejdem propagovať našu koaličnú politickú stranu, ani jej oponentov. Témou je v súčasnosti zvyšujúci sa tlak na zmenu aktuálnej vlády, predčasné voľby. Kladiem čitateľom otázky (ak viac »

berlin, muzeum, veza

Centrum Berlína pocíti v piatok evakuáciu okolo 10-tisíc ľudí

19.04.2018 20:20

Evakuovať budú pre nález britskej leteckej bomby z bojov druhej svetovej vojny.

práca, pracovný úraz

Pracovný úraz v Prešove mal tragické následky, zomrel 31-ročný muž

19.04.2018 19:17

K pracovnému úrazu došlo v pondelok.

komár, štípanec, uštipnutie, hmyz, krv

WHO prikazuje, aby vakcínu proti dengue dostávali len tí, ktorí chorobu už mali

19.04.2018 18:57

Tropickú horúčku dengue šíria komáre. Vo vážnych prípadoch môže byť smrteľná, keď spôsobí vnútorné krvácanie.

Jan Hamáček

Líder ČSSD Hamáček oboznámil prezidenta Zemana s ponukou hnutia ANO

19.04.2018 18:19

Líder sociálnej demokracie poprel, že už jestvuje možný návrh obsadenia vládnych postov nominantami ČSSD.

slobodanazoru

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 6008x
Priemerná čítanosť článkov: 1502x

Autor blogu

Kategórie