Založ si blog

Pes ktorý šteká, (našťastie) nehryzie.

Včera na detskom ihrisku so synom a manželkou mi ušli myšlienky na súčasnú vyostrenú situáciu v Sýrii a možný dopad – scenériu z filmu Terminator, viď link , bezmocný tichý krik miliónov rodičov, ktorí chcú vidieť svoje deti vyrastať v mieri, či už v Sýrii, alebo i tu na Slovensku. Ozaj sa niektoré svine nenažrané nezastavia pred žiadnou prekážkou, aby neustále strašili svet, rozpútavali konflikty po celom svete, aby znovu na čas odpútali pozornosť od svojich krachujúcich ekonomík a vlastných problémov doma? Nebolo už dosť Juhoslávií a Irakov? Nebolo už dosť okrádania, priživovania sa na tragédiách mimo svoj kontinent a provokácií? Nenastal už čas, aby si každý sám upratal na vlastnom dvore? Istí ľudia by sa už mali zamyslieť a zmieriť sa nad tým, že Amerika nie je jediná vojenská veľmoc, svet opäť nie je unipolárny a Rusko, ani Čína nemajú kam ustupovať, ak to nemá byť na úkor vlastných národných záujmov. Kam sú schopné tieto kreatúry tento konflikt vystupňovať? Nastal čas dialógu, svet sa už nechce skladať na dlhy krajiny, ktorá si platí najdrahšiu armádu, aby ňou potom vykorisťovala a ohrozovala celý svet, svojimi základňami, svojimi dobyvačnými nájazdami pod rúškom ochrany demokracie. Verím, i keď je situácia vyhrotená, že sa nájde dostatok zdravého rozumu, ktorý ovládne tieto psychopatické horúce hlavy, aby mali naše deti šancu žiť šťastne, bez strachu, ktorý prežívame my teraz.

5147
15
Posledný 13. 04. 2018, 14:50:45

Áno, na Slovensku je rasizmus.

29.03.2018

Nedávno mi kamarát ukázal reportáže, ktoré natáčala Markíza v jeho rodnom meste. Našiel som ich a pripájam ich. Odkaz a Odkaz Budem citovať: "Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i viac »

Slovensko sa pridáva k vyhosťovaniu diplomatov.

27.03.2018

Módna vlna vyhosťovania diplomatov prišla aj na Slovensko. V parlamente prerokovavajú v týchto okamihoch vyhostenie nemenovaného počtu americkych a čínskych diplomatov. Dôvodom je dokázaný viac »

Volíme si správny SMER ?

27.03.2018

Nie, nejdem propagovať našu koaličnú politickú stranu, ani jej oponentov. Témou je v súčasnosti zvyšujúci sa tlak na zmenu aktuálnej vlády, predčasné voľby. Kladiem čitateľom otázky (ak viac »

Alexander Lukašenko

Lukašenko kritizuje Moskvu, jeho krajina sa k Rusku nikdy nepripojí, povedal

14.12.2018 21:24

"To sa nikdy nestane. Suverenita je pre nás posvätná vec," vyhlásil.

Izrael, Tel Aviv, protesty, žlté vesty

Stovky ľudí protestovali v Tel Avive v žltých vestách proti zvyšujúcim sa životným nákladom

14.12.2018 19:29

Demonštranti žiadali skoncovanie s monopolnými firmami.

hudajda, jemen, prístav

Saudská Arábia aj Irán privítali dohodu, ku ktorej dospeli obe strany v Jemene

14.12.2018 19:04

Dôjde k stiahnutiu jemenských vládnych síl, ako aj síl povstalcov z prístavného mesta Hudajda.

Gabriela Matečná

VIDEO Matečná: Zobudiť sa musia aj poľnohospodári

14.12.2018 18:00

Do poľnohospodárstva má pritiecť 110 miliónov eur. Mínus 1,4 miliardy eur v obchode s potravinami sa nedá zastaviť zo dňa na deň, tvrdí ministerka Matečná.

slobodanazoru

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 6846x
Priemerná čítanosť článkov: 1712x

Autor blogu

Kategórie